افزایش ماندگاری شیر با نانو

شرکتی در بریزل که در زمینه تولید و توزیع شیر فعالیت می کند قادر به ابداع نوعی از بسته بندی مواد غذایی شده اند که می تواند شیر را به مدت 15 روز سالم نگه دارد .

در این روش بسته بندی از فناوری نانو استفاده شده است.این شرکت شیر با نام تجاری لتی را در 45 شهر برزیل توزیع می‌کند.

در این روش بسته بندی مواد غذایی از میکرو ذرات نقره به همراه ترکیبات آنتی باکتریال و علاوه بر آن از مواد استریل کننده نیز روی سطح پلاستیکی استفاده کرده اند.

به گفته لوئیس پاگوتو مدیرعامل شرکت نانوایکس روش استفاده از ترکیبات آنتی‌باکتریال روی مواد صلب و پلاستیک‌های انعطاف‌پذیر می‌تواند موجب بهبود کیفیت بسته بندی مواد غذایی شود و زمان ماندگاری را افزایش دهد.

بعد از تایید این بسته بندی نانو و پلیمر توسط یک آزمایشگاه بی‌طرف، این شیرها در بازار توزیع شدند.میکروذرات به صورت پودر برای تولید بطری استفاده می‌شود.ضمنا اینکه خطر رهایش این میکروذرات  از بطری وجود ندارد و کاملا خنثی بوده بنابراین هیچ خطری در استفاده از این ماده وجود ندارد. تست‌های انجام شده نشان داده است که زمان ماندگاری این شیرها با استفاده از فناوری ارائه شده توسط نانوایکس به یک سال هم می‌رسد. بعد از تایید این نتایج توسط یک آزمایشگاه بی‌طرف، این شیرها در بازار توزیع شدند.این تنها یکی از روش های نوینی است که در صنعت بسته بندی مواد غذایی ابداع شده و مورد تایید قرار گرفته امید است این تکنولوژی های جدید در کشور های در حال توسعه نیز به سرعت وبا کیفیت رواج یابد تا بیش از این شاهد از بین رفتن مواد غذایی خود در بسته بندی مواد غذایی نامناسب نباشیم.

 

contact us

info@taranoomco.c om

 

 17 81 56 32 026

   95 91 566 - 0912

Unit 301-5th- Floor Eric commercial office buildings Center - ferdose Boulevard East -Sadeghie -Tehran -iran

   

 

             

Latest Articles Added

Latest News