طراحی و چاپ و بسته بندی

طراحی و چاپ و بسته بندی مواد غذایی امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد .امروزه شرکت های طراحی و تبلیغات در بازار جهانی رقابت بسیاری شدید بر سر موضوع ایی و کاربردی بودن بسته بندی مواد غذایی دارند . 

چاپ امروزه فرآیندی انبوه صنعتی است و بخش اساسی صنعت نشر و بخشی مهم از فعالیت‌های اداری و حکومتی است.چاپ به معنای انتقال و تکثیر حروف، عکس، طرح و نقش بر روی سطح چاپ شونده است ساده ترین چاپ بر روی کاغذ می باشد .امروزه با پیشرفت صنعت چاپ این عمل روی مواد سلولزی، نایلونی، پارچه ای، چرمی، مواد شیمیای، فلزی، شیشه‌ای با اشکال صاف یا ناهموار، مقعر یا محدب و ... صورت می‌گیرد.

نوع چاپی که بر روی بسته بندی مواد غذایی انجام می شود ،چاپ فلکسو می باشد . این چاپ به دلیل استفاده از کلیشه های فتوپلیمر یا لاستیکی که قابل انعطاف هستند به نام فلکسو نامیده میشود. سرعت بالا و چاپ به شکل رول بر روی مواد متنوع همچون نایلون، متالایز در تیراژهای بالا همراه با هزینه های کم از ویژگیهای این نوع چاپ محسوب می شود. چاپ فلکسو در واقع نوعی چاپ برجسته است که در آن کلیشه لاستیکی مستقیما با جنس یا لفاف مورد نظر در تماس می باشد.

طراحی و چاپ و بسته بندی

خلاصه ای از کاربرد های انواع چاپ:

  • چاپ افست: عمدتاً برای انتشارات، تبلیغات
  • چاپ فلکسو: عمدتاً برای بسته بندی
  • چاپ هلیوگراور: عمدتاً برای بسته بندی
  • چاپ سیلک اسکرین: عمدتاً برای تبلیغات چاپ های تفکیکی
  • چاپ لتر پرس: یکی از روش‌های چاپ برجسته از قدیمی‌ترین روش‌های چاپی است
  • چاپ دیجیتال: برای همه مصارف، تبلیغاتی و اداری در تیراژ پایین

علم طراحی و چاپ و بسته‌بندی نوعی هنر است جهت حفظ بهتر محصول برای نگهداری، انبارش، انتقال و توزیع، ذخیره، فروش و استفاده از آن است به گونه ای که از سویی کمترین آزار در حین تولید تا مصرف به محتوای محصول و از سوی دیگر به محیط زیست وارد گردد.

بسته‌بندی مواد غذایی شامل مراحل طراحی، ارزیابی، و چاپ بسته‌ها می‌شود. بسته‌بندی مواد غذایی در صنعت و صادرات تاثیر به سزایی دارد.از اقلام مواد غذایی و دارویی گرفته تا کالاهای مصرفی و لوازم خانگی و کالاهای صنعتی و استراتژیک مانند محصولات پتروشیمیایی همه با بسته‌بندی مرتبط هستند.

طراحی و چاپ می تواند برای این اهداف انجام گیرد :

1-   طراحی و چاپ کارت ویزیت

2-   طراحی و چاپ انواع لوگو

3-   طراحی و چاپ لیبل

4-   طراحی و چاپ بروشور

5-   طراحی و چاپ کاتالوگ

6-     طراحی و چاپ و بسته بندی  در انواع جعبه و بسته بندی ها

7-   و ....

طراحي آغازي براي ايجاد تغيير و تحول در مصنوعات بشر است.طراحي يک تفکر خلاقانه است که جهت اثبات آن بايد به پشتوانه مباحث علمي مسلح بود.طراحي علم زيبايي در قلمرو توليد صنعتي است.طراحي هنر ترکيب کردن نيازهاي مصرف کننده با امکانات توليدات صنعتي است.

تاريخچه طراحي:

از نظر تاريخي، قديمي ترين آثار كشف شده در اين زمينه، مربوط به سي هزار سال پيش است. از هنر دوران غارها تا امروز، آثار بسيار متنوعي به جا مانده است. .

 

چگونه يک ايده طراحي کنيم؟

- خلاق باشند.
-
نوآورانه باشند.
-
مبتني بر حل مساله باشند.

 

خلاقيت بيشتر به معني به وجود آوردن ايده ها و چيزهاي نو و يا ابتکار در موضوع هاي هنري که متخصصان به عنوان يک ورزش علمي ، هنري يا اجتماعي و فن آوري قبولش دارند


در بسته بندی مواد غذایی باید همیشه خلاقیت داشت تا در صنعت طراحی و چاپ و بسته بندی مانند شرکت طنین ترنم البرز بهترین باشیم .


بسته بندی مواد غذایی  طراحی و چاپ و بسته بندی

contact us

info@taranoomco.c om

 

 17 81 56 32 026

   95 91 566 - 0912

Unit 301-5th- Floor Eric commercial office buildings Center - ferdose Boulevard East -Sadeghie -Tehran -iran

   

 

             

Latest Articles Added

Latest News