بسته بندی هوشمند مواد غذایی

امروزه پس از گذشت 5000 هزار سال از تاریخ نگهداری مواد غذایی محققان در تلاشند تا ازتکنولوژی های نوین مانند تکنولوژی نانو در بسته بندی هوشمند مواد غذایی استفاده کنند تا کیفیت  و طول عمر مواد غذایی را افزایش دهند. خوشبختانه این بسته بندی هوشمند مواد غذایی مورد توجه مشتریان قرار گرفته و با استقبال چشمگیری در بازار مواد غذایی روبرو شده .

بسته بندی نانو مواد غذایی

 در واقع در بسته بندی هوشمند مواد غذایی ،  بسته به شرایط محیطی مختلف واکنش نشان می دهد و فساد یا سلامت مواد غذایی را به آگاهی می رساند.

در بسته بندی نانو از نفوذ اکسیژن که مسئله ساز ترین عامل در فساد مواد غذایی است جلوگیر می شود و پلاستیک های جدید با استفاده از نانوذرات جهت طراحی و چاپ و بسته بندی مواد غذایی استفاده می شوند.نانو ذرات در این پلاستیک ها به صورت زیگزاگی قرار گرفته و مانع عبور اکسیژن می شوند  با استفاده از نانوذرات، می توان فیلم های آنتی باکتریال، مقاوم و سبک، با نفوذپذیری بخار آب، اکسیژن، باکتری، میکروب و همچنین قابل بازیافت و مقاوم در برابر دما ساخت.

اهدافی که در بسته بندی هوشمند مواد غذایی مورد توجه است:

ارائه زمان و تاريخ

عمل آنتي ميكروبيال

يافتن اتيلن

جذب بو و طعم يا افزايش آنها

نمايش نشت يا فساد مكروبي

گرمايش و سرمايش ماده غذايي

نمايش رشد ميكروب

شرکت طنین ترنم البرز با داشتن سالها تجربه در زمینه بسته بندی مواد غذایی آماده ارائه جدیدترین روش های بسته بندی هوشمند و هرچه بهتر نگه داشتن مواد غذایی تولیدی شرکت شما عزیزان می باشد.

 

contact us

info@taranoomco.c om

 

 17 81 56 32 026

   95 91 566 - 0912

Unit 301-5th- Floor Eric commercial office buildings Center - ferdose Boulevard East -Sadeghie -Tehran -iran

   

 

             

Latest Articles Added

Latest News