نقش بسته بندی در صادرات

امروزه با تغییر شیوه زندگی انسان نسبت به گذشته و تغییر در تهیه مواد غذایی و عادات مصرفی باعث پیشرفت تکنولوژی در تولید مواد غذایی و تکنیک های  طراحی و چاپ و بسته بندی شده است و با توجه به حساسیت بالای بسته بندی مواد غذایی و تاثیر ان در سلامت جامعه توجه زیادی به آن می شود.

بسته بندی و صادرات

بخصوص بسته بندی یکی از ابزار های مهم در بازاریابی بین المللی می باشد. و بنگاه های اقتصادی توجه خاصی موضوع طراحی و چاپ و بسته بندی دارند و از طراحی، گرافیک، رنگ ها و به کاربردن مواد بسته بندی مناسب برای افزایش مشتریان خود در بازار های بین المللی استفاده می کنند.

طراحی و چاپ و بسته بندی یکی از مهم ترین مراحل در عرضه و مصرف مواد غذایی می باشد زیرا بسته بندی معرفی نامه ای برای محصولات شما می باشد و عامل متمایز کننده مواد غذایی در بین محصولات شرکت های مشابه می باشد.طراحی و چاپ و بسته بندی مناسب مواد غذایی باعث اطمینان می شود تا کالاهای صادراتی به سلامت به مقصد خود برسند.

نفش بسته بندی در صادرات

طراحی  وچاپ و بسته بندی برای صادرات محصولات در بازار بین المللی طبق امار ارائه شده 10 درصد هزینه ی تمام شده محصول را در بر می گیرد و همین 10 درصد در محصولات صادراتی 90 در صد ارزش افزوده دارد این ارزش افزوده که حاصل از طراحی و چاپ و بسته بندی می باشد از دو بعد دارای ارزش می باشد یکی بعد ملی که باعث افزایش درامد ملی می گردد و بعد بین المللی که باعث فروش بیشتر و بالا رفتن ارزش محصول غذایی می شود و یک طراحی و چاپ و بسته بندی مواد غذایی باید  تناسب بین بسته بندی اولیه، ثانویه، حمل و نقل، انبارداری و توزیع در بازار را داشته باشد.

 یک بسته بندی مناسب در بازار های جهانی علاوه بر موارد گفته شده باید دارای ویژگی هایی از قبیل سهولت مصرف، تطابق با مسائل زیست محیطی و قابل بازیافت و یا تجزیه پذیر بودن، سازگار با قوانین موجود در بازار، اطلاعات رسانی جامع و کامل و ظاهری اعتماد پذیر را داشته باشد.

contact us

info@taranoomco.c om

 

 17 81 56 32 026

   95 91 566 - 0912

Unit 301-5th- Floor Eric commercial office buildings Center - ferdose Boulevard East -Sadeghie -Tehran -iran

   

 

             

Latest Articles Added

Latest News