بازاریابی سبز چیست؛ چگونه طرفداران محیط زیست را مجذوب کنیم؟

بازاریابی سبز چیست؛ چگونه طرفداران محیط زیست را مجذوب کنیم؟                                       

ویکی‌پدیا بسته‌بندی را دانش،هنروتکنولوژیِ محصور کردن یا محافظت ازمحصول برای پخش، ذخیره واستفاده از آن معرفی می‌کند. بسته‌بندی همچنین به فرایند طراحی،ارزشیابی وساخت بسته‌ها اشاره دارد و می‌توان آن را سیستمی هماهنگ دانست که محصولات را برای انتقال، انبارداری، تدارکات، فروش و نهایتا استفاده‌ آماده می‌کند. علاوه براین بسته‌بندی درباره‌ی اینکه محصول به صورت کلی چیست اطلاعاتی را در اختیار مصرف‌کننده می‌گذارد. حتی وقتی کسی ازمحصولِ درون بسته بی‌اطلاع باشد کل یک بسته‌بندی می‌تواند به فرد بگویید با چه محصولی رو‌به‌روست.درمورد محصولاتی که خریدارازقبل با آنها آشناست بسته‌بندی به فرد کمک می‌کند در یک فروشگاه شلوغ به راحتی محصول محبوب خود را پیدا کند.نکاتی که برای خلق بسته‌بندی‌های عالی به آن نیاز خواهید داشت عبارتند از:

 

  • 1- خلاق و منحصر به فرد باشید:

اگر می‌خواهید عده‌ی زیادی مشتری محصول ‌تان شوند می‌توانید با خلق یک بسته‌بندی خلاقانه کار را آغاز کنید. بعضی محصولات چیزهایی مثل مارپیچ و جدول‌ برای حل‌ کردن دارند که مشتریان را تشویق می‌کنندآنها را بخرند.برخی محصولات تکه‌های قابل جمع کردن دارند که با آنها می‌توانید کلکسیون خاصی مثلا کارت،عروسک یا چیزهای دیگری راجمع‌آوری کنید. شما همچنین می‌توانید برای بسته بندی محصولات از اَشکال مختلف استفاده کنید.

  • 2- رنگ و قلمِ مناسبی برای متن انتخاب کنید:

رنگی را انتخاب کنید که با محصول متناسب باشد.قلمی انتخاب کنید که به بهترین وجه محصول را نمایش بدهد.از قلم های فانتزی (fancy fonts) استفاده نکنید خواندن آنها می‌تواند مشکل باشدومطمئن شوید نوشته‌های روی بسته‌ بندی محصولات خوانا و واضح هستند.

  • 3- خواندن برچسب‌ها باید راحت باشد:

برچسب محصول باید خوانا و واضح باشد.نوع قلم وسایزانتخابی برای نوشته‌های روی برچسبِ محصول باید به آسانی خوانده شود.بسته‌بندی محصول باید خوانا تر باشدو ویژگی‌های محصول نیز نظرخریداران را جلب کند آنها به سراغ محصول دیگری نمی‌روند و همان را می‌خرند.

تصویر می‌تواند کاریکاتور،عکسی از محصول،عکسی از یک مدل یا هر چیز دیگری باشد که با محصول در تناسب است.تصاویرباید رزولوشن بالا داشته باشند و در ابعاد بزرگ و کوچک خوب به نظر برسند.عکس انتخابی باید با محصول درونِ بسته‌بندی هماهنگ باشد تا از سردرگمی خریدار جلوگیری شود.

  • 5- بسته بندی محصولات باید با محصول مرتبط باشند:

تصویر، قلم، رنگ، طرح و شکلِ بسته بندی محصولات باید متناسب با نوعِ محصولِ درونِ آن باشند.

  • 6- از زبان مناسب استفاده کنید:

از زبانی استفاده کنید که به محصول‌تان بیاید.مصرف‌کنندگان افرادی باسواد و مطلع هستند. مراقب غلط‌های دستور زبان و املا در نوشته‌های درج شده روی بسته‌بندی باشید.

  • 7- بسته بندی محصولات را با کاربری آسان طراحی کنید:

بسته‌ای طراحی نکنید که آن‌قدر بزرگ باشد که به سختی بتوان آن را حمل کرد.هرچه بسته‌بندی جمع‌وجورتر باشد افرادِ بیشتری آن را به محصولات حجیم ترجیح خواهند داد.یک بسته‌بندی ساده ‌شده طراحی کنید.

  • 8- بسته‌بندی نباید به نظر ناخنک ‌زده برسد:

طراحی بسته‌بندی باید به گونه‌ای باشد که بتواند امنیت محصول را تضمین کند.برای اجتناب از این مشکل بزرگ در طراحی‌ خود دو مسئله‌ی مهروموم شدن و محافظت از محصول را مد نظر قرار دهید.

  • 9- باز کردن بسته‌ بندی محصولات باید آسان باشد:

وقتی قرار است بسته‌ای طراحی کنید که محصول شما را محافظت‌شده و دست‌نخورده حفظ کند لازم است مصرف‌کننده برای باز کردن آن هنگام مصرف به زحمت نیفتد.برای نحوه‌ی بازکردن یا استفاده ازبسته‌بندی راهنما یا دستورالعملی روی آن بگذارید.حتی وقتی روش کارساده است نیز از ارائه‌ی این راهنمایی‌ها برای کمک به مصرف‌کنندگان غافل نشوید.

از رنگ‌های متنوع در آن استفاده کنید تا محصول دیده شود.به یاد داشته باشید یک طراحی ساده‌ با برچسب و محتوای درست، اثرگذاری بیشتری دارد. طراحان باید به موارد مطرح شده دراین نوشته توجه کنند تا یک طراحی مؤثر وکارا داشته باشند.

تماس با ما

    info@taranoomco.com

   026-32568117    026-32552343

     95 91 566 - 0912

    کرج، عظیمیه، 45 متری کاج، روبروی بانک ملی، ضلع جنوبی بلوار، ساختمان آرین، پلاک 172، طبقه 4، واحد 8.

 

              

اخرین مقالات افزوده شده

آخرین اخبار و اطلاعیه ها