سلفون

سلفون

معمولا از سلفون برای بسته بندی مواد غذایی، دارویی و کشاورزی استفاده می شود. در واقع سلفون ها به دلیل اهمیت بهداشتی بالا که دارند، بیشتر برای بسته بندی مواد غذایی و دارویی مورد استفاده قرار میگیرند.در خصوص انواع سلفون می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-سلفون شفاف

-سلفون متالایز

-سلفون صدفی

که در ادامه به کاربرد هر یک می پردازیم.

- سلفون شفاف: با استفاده از سلفون شفاف، مشتری محصولی را که خریداری کرده است را به وضوح مشاهده می کند. از دیگر ویژگی های این نوع سلفون، هزینه پایین آن می باشد که برای عموم مردم به صرفه می باشد. به عنوان مثال برای بسته بندی ماکارونی می توان از این سلفون استفاده کرد. زیرا ماکارونی از جمله محصولاتی می باشد که حتی با قرار گرفتن در معرض خورشید هم فاسد نمی شود.

.سلفون متالایز: آلومینیوم موجود در سلفون متالایز، از فاسد شدن محتوای داخل آن جلوگیری می کند. برای بسته بندی محصولاتی همچوم پفک و چیپس که به سرعت فاسد می شوند، این نوع سلفون بسیار مناسب می باشد.

سلفون صدفی: از سلفون صدفی برای بسته بندی مواد غذایی که نیازمند سرما می باشند و باید در سردخانه نگه داری شوند، استفاده می شود.

سلفون دارای ویژگی های مهمی می باشد که به چند نمونه از آن ها اشاره می کنیم؛

-شفافیت بالا: ماده اولیه سلفونpp می باشد. برای تولید سلفون، مواد را در کسودر و ماردون به شکل مذاب در می آورند و بعد از خارج شدن از قالب، به وسیله آب حرارت آن را کاهش می دهند. این فرآیند بسیار سریع اتفاق می افتد و چون به وسیله ی آب انجام می گیرد، باعث می شود سلفون تولید شده از شفافیت بالایی برخوردار باشد.

-امکان دوخت پذیری مقاوم: در بعضی از صنایع بسته بندی، بعد از بسته بندی، لازم است تا هوای داخل بسته کاملا تخلیه شود. بنابراین بسته ها فقط در قسمت دوخت دچار آسیب می شوند. سلفون به دلیل دوخت پذیری بسیار مقاومی که دارد می تواند در برابر فشار ناشی از مکش هوا به خوبی مقاومت می کند و هنگام اعمال خلا داخل کیسه از خود مقاومت خوبی نشان می دهد. متناسب با نیاز مشتری می توان محصول را به صورت تک دوخت، دو دوخت و یا دوخت پهن عرضه کرد.

-مقاومت بالا در برابر حرارت: در برخی صنایع بسته بندی، حرارت محیط بسیار بالا می باشد، به طوری که نیاز به یک جنس مقاوم می باشد که سلفون این ویژگی را دارا می باشد.

-قیمت مناسب: امروزه قیمت تمام شده برای هر محصول نقش بسیار مهمی در عرضه کالا دارد. سلفون به دلیل قیمت مناسبی که دارد مورد توجه تولیدکنندگان قرار گرفته است، بنابراین تولیدکنندگان توانسته اند با استفاده از سلفون قیمت تمام شده کالای خود را کاهش دهند و به حجم مشتریان خود بیفزایند.

چاپ بر روی سلفون با توجه به دستگاه های موجود به صورت زیر می باشد؛

چاپ فلکسو: این نوع اپ همانند چاپ لترپرس می باشد، اما بسیار کاربردی تر از آن می باشد. این نوع چاپ به دلیل انعطاف پذیری و امکان چاپ بر روی سطح وسیع، بر روی انواع سلفون، فویل، پلاستیک و کاغذ قابلیت چاپ دارد.

چاپ سیلندری: این نوع چاپ در مقایسه با دیگر انواع چاپ از کیفیت بالاتری برخوردار می باشد که علاوه بر کیفیت هزینه های بالاتری هم دارد. هم چنین به دلیل انعطاف پذیری بالایی که داردبرای چاپ روی سلفون هم مناسب می باشد. دستگاه های چاپ سیلندری به دو گروه لیزری و الکترومکانیکی تقسیم می شوند و چاپ در هر یک به گونه ای است که طرح بر روی سیلندری از جنس فلز حک می شود و طی مراحلی چاپ روی سلفون انجام میشود.

 

 

 

تماس با ما

    info@taranoomco.com

   026-32568117    026-32552343

     95 91 566 - 0912

    کرج، عظیمیه، 45 متری کاج، روبروی بانک ملی، ضلع جنوبی بلوار، ساختمان آرین، پلاک 172، طبقه 4، واحد 8.

 

              

اخرین مقالات افزوده شده

آخرین اخبار و اطلاعیه ها