کاتالوگ

کاتالوگ 

کاتالوگ به دفترچه کاملی گفته می شود که شرحی از خدمات، محصولات و یا اطلاعاتی در مورد یک شرکت را به مخاطبین ارائه می دهد. کاتالوگ یا همان کالانما، می تواند شامل(عکس، جداول، متون و...)باشد. این کالا نما مجموعه ای از چند برگه بهم متصل و مرتبط می باشد. از کاتالوگ می توان به عنوان یک ابزار تبلیغاتی استفاده کرد. شما می توانید با استفاده از آن شرحی از  طرز استفاده از یک دستگاه، نحوه مصرف یک دارو و یا دیگر محصولات که نیازمند راهنما هستند را با قرار دادن در کنار محصول  به مصرف کننده ارائه دهید. این کالا نما دارای فهرستی می باشد که شما می توانید با مراجعه به آن به راحتی مطالب مورد نظرتان را بیابید. معمولا طراحی و چاپ کاتالوگ ها گران است، به همین دلیل به تعداد محدود و صرفا برای خریداران و عمده فروشان چاپ می شود. چاپ کاتالوگ اغلب به صورت افست انجام میگیرد.که البته در بعضی موارد که نیاز به کاتالوگ فوری با حجم کم باشد، چاپ به صورت دیجیتال انجام میگیرد. اما کیفیت چاپ افست نسبت به دیجیتال بسیار بالاتر است.

از دیگر دلایل گران بودن کاتالوگ، استفاده از کاغذ های ضخیم  با حداقل وزن 200گرم می باشد. سایز، اندازه و همچنین تعداد برگه های کاتالوگبسته به نیاز مشتری می تواند متفاوت باشد و محدودیتی ندارد.

از جمله ویژگی های یک کاتالوگ خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-قابلیت حمل آسان

-اغراق آمیز نبودن مطالب 

-پاسخگویی به تمام سوالات مخاطب 

تفاوت کاتالوگ و بروشور

بسیاری از مردم کاتالوگ و بروشور را یکی می دانند و تنها عده ی کمی از تفاوت این دو آگاه هستند.

-کاتالوگ اطلاعات جامعی را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد، در صورتی که بروشور، اطلاعات مختصری را به مخاطب انتقال می دهد.

-به دلیل استفاده از کاغذ های سنگین و ضخیم ، کاتالوگ دارای قیمت تمام شده ی بیشتری می باشد، در حالی که برای تولید بروشور از کاغذ های سبک تری استفاده می شود و ارزان تر است.

- بروشور را می توان در هر سایزی چاپ کرد م کاتالوگ ها معمولا در سایز های A4 ,A5 چاپ می شوند.

-تیراژ کاتالوگ ها معمولا پایین است در حالی که بروشور ها در تیراژ بالا چاپ می شوند.

 

تماس با ما

    info@taranoomco.com

   026-32568117    026-32552343

     95 91 566 - 0912

    کرج، عظیمیه، 45 متری کاج، روبروی بانک ملی، ضلع جنوبی بلوار، ساختمان آرین، پلاک 172، طبقه 4، واحد 8.

 

              

اخرین مقالات افزوده شده

آخرین اخبار و اطلاعیه ها