لیبل و کاربرد آن

لیبل و کاربرد آن

به برچسب نازکی که روی کالا چسبانده می شود، لیبل می گویند. لیبل ها معمولا حاوی اطلاعاتی در خصوص یک کالا می باشند. این نوع بر چسب معمولا روی اجسام چسبانده می شود، اما مورد مشابه آن یعنی تگ روی اجسام(توسط پلاستیک یا نخ) نصب می شود. قیمت تمام شده ی لیبل نسبت به تگ و موارد مشابه آن ارزان تر است. علت اصلی به کارگیری لیبل، سرعت بخشیدن به امور خرید و فروش می باشد.

انواع لیبل

لیبل کاغذیلیبل کاغذی، متنوع ترین نوع لیبل می باشد. این نوع لیبل به سه دسته ی گلاسه، نیمه گلاسه و مات تقسیم می شود. همچنین می تواند به صورت معمولی و برچسبی تولید شود. محیط مصرف این نوع لیبل باید کاملا خشک باشد. عمر مفید این نوع لیبل کوتاه می باشد.

لیبل بی رنگ شفاف: مشخصه بارز این نوع لیبل قابلیت رویت نوشته های روی آن از هر دو سمت می باشد. عمده ی مصرف لیبل بی رنگ بر روی شیشه های اتومبیل و برخی کارت های ضمانتی می باشد.

لیبل حرارتی: چاپ لیبل حرارتی بدون ریبون و توسط حرارت مستقیم هد دستگاه لیبل پرینتر انجام میگیرد. به دلیل عمر کوتاه این لیبل، نوشته های روی این لیبل بسیار سریع از بین می رود. کاربرد این نوع لیبل در اماکنی مانند آزمایشگاه می باشد.

لیبل اموال: این لیبل یکی از ضخیم ترین انواع لیبل می باشد. ساختار این لیبل بدین گونه است که بعد از نصب از روی جسم سالم کنده نمی شود، اما با تلاش زیاد می توان تنها قسمتی از آن را کند. از لیبل اموال نباید بر روی سطوح چرب استفاده کرد. همان طور که از اسم آن مشخص است در ادارات و شرکت ها بر روی اموال چسبانده می شود.

لیبل متال: می توان گفت یکی از مقاوم ترین نوع لیبل در برابر پاک کننده ها می باشد. زیرا چاپ بر روی آن با ریبون رزین انجام میگیرد. ضد خش بودن، قدرت چسبندگی بالا در سرما و گرما از ویژگی های لیبل متال می باشد. از این لیبل برای لوازم برقی و خودرو استفاده می شود.

تماس با ما

    info@taranoomco.com

   026-32568117    026-32552343

     95 91 566 - 0912

    کرج، عظیمیه، 45 متری کاج، روبروی بانک ملی، ضلع جنوبی بلوار، ساختمان آرین، پلاک 172، طبقه 4، واحد 8.

 

              

اخرین مقالات افزوده شده

آخرین اخبار و اطلاعیه ها